• Od 25 lat projektujemy na terenie całego kraju, prowadząc różnorodne projekty od etapu koncepcji do realizacji.
    Specjalizujemy się w projektowaniu, zarządzaniu i nadzorowaniu inwestycji budowlanych w imieniu klienta, czego dokonujemy przy zaangażowaniu zespołu ekspertów i wykorzystaniu najnowszych technologii.

    Tworzymy projekty skrojone na miarę naszych klientów, przy uwzględnieniu obowiązujących regulacji, jak również względów ekonomicznych i harmonogramowych.
    Wspieramy biznes, poprzez proponowanie elastycznych rozwiązań, umożliwiających reagowanie na zmieniające się potrzeby rynku.

Referencje

potwierdzony profesjonalizm
Firma FPU Kontur zaprojektowała dla nas już 7 stacji paliw, a wszystkie kolejne planujemy także realizować wspólnie. Mieliśmy niejednokrotnie wiele wyzwań związanych ze zjazdami, sieciami czy innymi uwarunkowaniami formalnymi i zawsze udawało się je wspólnie przejść.
Mikołaj Powidzki
Właściciel
"MIKSTOL" P.P.H.U.
„Projekt rozbudowy hali o łącznej powierzchni użytkowej ok. 6100m2 został wykonany zgodnie z zamówieniem, terminowo i profesjonalnie. Przy realizacji prac projektowych współpraca przebiegała wzorowo. FPU Kontur możemy polecić jako rzetelnego partnera w realizacji tego typu inwestycji”
Karolina Matysiak
Prezes Zarządu
Karl Knauer Poland Sp. z o.o.
„Rekomenduję FPU Kontur Sp. z o.o. jako solidną, wiarygodną oraz w pełni przygotowaną do kompleksowej realizacji zleconych prac projektowych. Doświadczona kadra oraz potencjał techniczny i organizacyjny gwarantowały wysoki poziom wykonania usług. FPU Kontur jest godna polecenia przy realizacji zadań inwestycyjnych.”
Jerzy Karlik
Prezes Zarządu
KARLIK Elektrotechnik Sp. z o.o.

Profil działalności

kompleksowa obsługa projektowa inwestycji
Nasze doświadczenie we współpracy z bardzo wymagającymi klientami oraz wspólne realizacje z generalnymi wykonawcami nauczyły nas, jak kompleksowo zarządzać inwestycją. Dzieje się to zarówno z poziomu zespołu, jak i poprzez przyjęcie odpowiedniej metodologii do osiągnięcia nadrzędnych celów. Należy do nich między innymi dobór odpowiednich rozwiązań technicznych dla danego budżetu i harmonogramu. Każdy kolejny projekt, mimo swojej wyjątkowości, musi zapewnić terminowość, niezawodność i bezpieczeństwo poprzez rzetelność i mocne podstawy.
 
Cieszą nas pozytywne opinie naszych klientów, których najwyższą formą uznania są liczne rekomendacje. Na tym jednak nie poprzestajemy i aby skutecznie realizować nasze projekty, codziennie dostosowujemy się do szybko zmieniających się realiów i standardów rynku.

Kompleksowo podchodzimy do obsługi inwestycji budowlanych na każdym etapie, realizując i wspierając naszych klientów w:
- planowaniu,
- projektowaniu,
- koordynacji z technologią,
- organizacji i zarządzaniu budową,
- budowaniu budżetu inwestycji i jego dalszym rozliczaniu,
- usługach gwarancyjnych i eksploatacyjnych,
- wyposażeniu budynków.

Nasze priorytety

w trosce o klienta

Kim jesteśmy

specjalizujemy się w trudnych projektach
Tworzymy zgrany zespół działający standardowo w mniejszych grupach, który potrafi zjednoczyć siły w przypadku bardziej wymagających zadań. Korzystamy z wspólnie wypracowanych zasobów, analizując na bieżąco postępy naszych prac. Stale poszerzamy kompetencje podejmując się różnorodnych projektów, konsultując je ze specjalistami oraz odbywając szkolenia z wybranych obszarów architektury.

Mieścimy się w Poznaniu, na styku Jeżyc oraz Ogrodów. Dogodna lokalizacja przy nowej ulicy św. Wawrzyńca pozwala na organizację spotkań zarówno w naszej siedzibie, jak również dojazd do siedziby klienta.

Wierzymy, że przyjazne środowisko i komfort pracy wpływa na obiekty, jakie tworzymy. Dlatego też nasza przestrzeń pracy została wypełniona dużą ilością roślin zielonych, urozmaicając aranżację przestrzeni. Dbamy o relacje oraz komunikację.
"Jasny układ stwarza dobrą współpracę"
Piotr Kruszyński
Prezes FPU Kontur Sp. z o.o.
Architekt
Specjalista LEED
envelopephone-handset